Struktura programu: Jeden rok programu je tvořen 10 bloky (každý blok trvá 4 týdny) + závěrečným osobním setkáním. V rámci jednoho bloku se střídají pravidelně tyto formáty:
• úvodní skupinové osobní setkání v 1. bloku (v Olomouci, 8 hod) v ostatních blocích pak skupinové dopolední online setkání ( 4 hod)
• individuální sezení s mentorem (dle domluvy osobně nebo online, 1 hod)
• půldenní online skupinové setkání (4 hod)
• práce ve dvojicích (tzv. buddy setkání, 2x1 hod)
• průběžné samostudium, příprava závěrečné práce
Certifikace:
Program mentoringu tvoříme v souladu s ČAP (Česká asociace pro psychoterapii) a chceme nabídnout absolventům psychoterapeutických výcviků v postmoderních (systemických) přístupech, aby mohli na své psychoterapeutické vzdělávání ve výcvicích navázat mentoringem v postmoderně.
Při splnění všech výše uvedených podmínek tohoto ročního programu bude mít absolvent splněno 278 hod vzdělávání (z toho 16 hod skupinové prezenční setkání v Olomouci, 64 hod skupinové online setkání na Zoom, 10 hod individuální práce s mentorem, 20 hod "buddy setkání" ) a může si tímto způsobem v průběhu 2 let od dokončení výcviku doplnit chybějící hodiny potřebné pro získání evropského certifikátu psychoterapeuta.
Pracovníci pracující v sociálních službách mohou účastní v programu splnit zákonné vzdělávání pracovníků v sociálních službách (část programu je akreditovaná u MPSV ČR).
Doplňující informace:
Program je veden v souladu s principy přístupu zaměřeného na řešení, ale vnímáme, že témata a výzvy, kterým se budeme věnovat, sdílíme jako pomáhající pracovníci/psychoterapeuti nehledě na to, jakým psychoterapeutickým směrem pracujeme.
Do programu je možné se průběžně přihlašovat.
Podrobné informace o přihlašování zde.